Trekkingi Chamonix

Chamonix: trekking pod lodowiec Des Bossons

Chamonix to miejscowość położona we Francji na wysokości 1050 m n.p.m., tuż przy granicy ze Szwajcarią i Włochami, u stóp masywu Mont Blanc. Chamonix to nie tylko europejska kolebka wspinaczy – prędzej czy później pojawiali się tu najwybitniejsi alpiniści i himalaiści – ale i narciarstwa. Właśnie w Chamonix znajduje się najstarszy resort we Francji, a w 1924 roku odbyły się w tym rejonie pierwsze zimowe igrzyska olimpijskie. Z Chamonix wyruszają wyprawy na najwyższy alpejski szczyt – Mont Blanc, jednak okolica oferuje również mniej wymagające trekkingi.

Trekking pod Lodowiec Des Bossons

Lodowiec Des Bossons schodzi ze szczytu Mont Blanc, a jego język ma długość 1180 metrów.  Trekking pod Lodowiec Des Bossons to kompromis pomiędzy trudnymi technicznie szlakami a pięknymi widokami. Trasa na punkt widokowy nie jest długa i trudna technicznie, a oferuje wspaniałą panoramę zarówno na miasto, lodowiec Des Bossons, jak i szczyt Aiguille di Midi (3842 m n.p.m.).

Informacje podstawowe:

poziom trudności: łatwo

długość szlaku: 1 kilometr

najwyższy punkt: 1360 metrów

czas przejścia: 50 minut (do góry)

szlak: nieeksponowany, przez las

W pobliżu punktu widokowego znajduje się restauracja Chalet du Glacier des Bossons, otwarta między 15 kwietnia a 31 października. Samochód można zostawić na Parkingu Bossons Glaciers (zimą był bezpłatny, nie było również problemu z przenocowaniem tam na dziko), zaraz przy wejściu na szlak.

trekking w Chamonix
Widok na szczyt Aiguille du Midi i lodowiec.

Dodaj komentarz